wtorek, 9 stycznia 2018

Galaxian

post z 14 stycznia 2015
W 1979 roku japońska firma Namco wydała grę zatytułowaną Galaxian. O ile Space Invaders był pierwszą grą gdzie wykorzystano mikroprocesory to Galaxian był pierwsza grą w RGB. Inną nowością było to, że rzędy przeciwników oprócz poruszania się w bok i w dół oraz strzelania do nas tworzyły potrójne formacje i nurkowały także strzelając. Bodajże 8 firm w późniejszych latach wypuściło na rynek swoje wersje tej gry. 
Galaxian to klasyczna strzelanka, opracowana i opublikowana przez Namco, która została wydana w 1979 roku na Nintendo Entertainment System (NES). Gra została wydana razem z bardziej popularną Galagą. Jednak Galaxian został opracowany i wydany wcześniej i ma mniej funkcji niż jego popularniejszy brat, który jest udaną kontynuacją gry. Pod względem rozgrywki Galaxian jest stosunkowo prosty. Gracz przejmuje kontrolę nad statkiem kosmicznym znajdującym się na dole ekranu. Grupa kosmitów w wygodnym szyku będzie powoli opadać w dół, a celem gracza jest zestrzelenie wszystkich obcych form życia, zanim dotkną one dolnej części ekranu, na której znajduje się statek gracza. Po pokonaniu roju obcych, grupa zostanie zastąpiona kolejną partią z jeszcze bardziej agresywnymi statkami i twardszymi kadłubami. Gra powtarza cykl, dopóki gracz nie będzie mógł dłużej chronić statku.
 Ja miałem dwie – jedną wolniejszą a drugą o wiele szybszą gdzie można było do przeciwnika strzelać seriami. Do dzisiaj mam płyty z tą grą.


 Przykładowe zrzuty gry


 Rodzaje obudów gry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz