poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Kangaroo

Kangaroo gra z 1982 wydana przez firmę Sun Electronics.
Gra platformowa, w której gracz kontroluje matkę Kangurkę, która musi wspinać się po wierzchołkach drzew, próbując uratować schwytanego syna. Liczne małpy, porywacze jej dziecka, wędrują po poziomach, aby zatrzymać postęp gracza. Małpy nieustannie rzucają jabłkami w kangura, których należy unikać (uchylając się lub skacząc, w zależności od wysokości zbliżającego się jabłka), lub uderzony, z których ostatni pozwala Kangurowi uderzyć jabłko z powrotem w kierunku atakującej małpy.
Jeśli gracz zwleka zbyt długo lub nie uderzy ani jabłka, ani małpy, pojawi się gigantyczna małpa i ukradnie rękawice bokserskie Kangura, pozostawiając gracza tymczasowo bezbronnego. Rękawiczki są zwracane po krótkim czasie.
Owoce i warzywa zaśmiecają poziomy i można je zbierać, aby otrzymać dodatkowe punkty. Każdy poziom ma również dzwonek zwisający z jednej z platform, który można uderzyć, aby pojawiły się owoce i warzywa. Gra składa się z 4 różnych etapów, po ich ukończeniu gra rozpoczyna się od nowa z podwyższonym poziomem trudności.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz