poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Moon Patrol


Moon Patrol gra z 1982 roku wydana przez japońską firmę Irem a licencję na USA miała firma Williams Electronics.
Gracz wciela się w Luna City w policjanta przydzielonego do sektora dziewiątego, siedziby „najtwardszych zbirów w galaktyce”. Gracz kontroluje Moon buggy który podróżuje po księżycowej powierzchni, patrząc na nią z boku, gdy przesuwa się w kierunku prawej strony ekranu. Podczas jazdy należy omijać przeszkody, takie jak kratery i miny, a także różnych wrogów, takich jak UFO z góry i czołgi na ziemi, które muszą zostać zniszczone.
Rozgrywka odbywa się na kilku trasach, a każdy z nich jest podzielony na 26 punktów kontrolnych, nazwanych od liter angielskiego alfabetu. Spośród nich pięć głównych punktów kontrolnych - M, J, O, T i Z- oznacza nowy „etap” z nowym tłem i tematem; na przykład trzeci etap rozpoczynający się od J wprowadza miny. W górnej części ekranu widoczna jest mapa trasy w stylu osi czasu, z wyraźnie zaznaczonymi pięcioma głównymi punktami kontrolnymi. Nad mapą znajduje się wskaźnik aktualnego punktu kontrolnego, czasu spędzonego na scenie oraz trzy lampki kontrolne: górna lampka wskazuje nadchodzące ataki z powietrza, środkowa wskazuje zbliżające się pole minowe, a dolna wskazuje wrogów zbliżających się od tyłu.

Na koniec etapu ten spędzony czas jest porównywany ze średnią, a punkty bonusowe są odpowiednio przyznawane, przy czym zwiększone o 1000 plus 100 na sekundę; ukończenie całego kursu daje dodatkowe 5000 punktów plus 100 na sekundę. Istnieją dwa unikalne kursy: „Kurs dla początkujących” i „Kurs mistrzowski”. Kurs mistrzowski „zapętla się” w nieskończoność, a każda pętla jest dla wygody ponumerowana do 3.

Dodatkowe życia przyznawane są po 10 000 punktów, a za każde 20 000 zdobytych punktów do 50 000; potem nie są już dawane życia. Gra kończy się, gdy ostatni samochód patrolowy zostanie zniszczony. Gra może być kontynuowana, ale punkty zdobyte w jednej grze nie są przenoszone. 999 990 punktów to maksymalny wysoki wynik, jaki można osiągnąć; gracze mogą przekroczyć ten wynik, ale gra zachowuje tylko ostatnie sześć cyfr.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz